Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz tildy #22 üzenetére

    tildy, nem akarlak megbántani, de az eszmecserének az sem (nem) tesz jót, ha olvasás nélkül reagálsz. no offense, tudom, hogy jó gyerek vagy ;), de szépen elbeszélünk egymás mellett (elbeszélsz mellettem)... :B

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    amúgy jó is, hogy szóba került a shutter island, ha már álmok.
    az sem a világ legkomplexebb filmje, de - szerintem - egy jobban felépített, jobb film, mint az inception.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz tildy #8 üzenetére

    dicaprio hitelesen alakít őrültet, igen, de épp ezért itt sem tudtam már erre rácsodálkozni, sokszor láttam ebben a szerepben. (szeretem, jól csinálja)

    én egyébként továbbra is az arányokról beszéltem, de valamiért nem akarod ezt megérteni. nem grandiózusságot vártam per se, azt mondtam, hogy ha már grandiózus a tálalása (zene, képi világ), akkor elhibázottan súlytalan a tartalma (és vica versa). ugyanígy, ha dráma, ahhoz nincsenek meg a karakterek. ha gondolkodós, ahhoz nem elég összetett. de ez utóbbi kettő nem muszáj, hogy cél legyen, viszont a grandiózus tálalás megvolt, csak hát miért? a film súlytalan volt, és egyetértek a többiekkel: ez nem egy olyan anyag, amire emlékezni fogunk 10 év múlva. nem elég jó, nem elég egyedi hozzá.

    normál esetben leszarnám különben, irtó sok "nem elég jó" film van, csak itt sokkal, sokkal többet ki lehetett volna hozni a dologból. no, ez dühít.

    Egyszerűen csak annyit, hogy számomra fontos momentum volt benne a zsarolás , a vágyak-félelmek kettőssége , és az emberi vívódás , a félelem , a valóság / álom kettőssége . És ebbe tökéletesen beleillett a karakterek félig kibontása is , meghagyva a nézőt abban a hitben, hogy gondolkodjon, és gondoljon amit akar. De csak úgy, hogy az még szórakoztató legyen.

    no, végre valami, amire lehet érdemben reagálni. igen, ez lehetett volna a dráma irány, de erre mondtam, hogy (szerintem) messze nem elég mélyek a karakterek, nem elég felépítettek, nem tudunk meg eleget a motivációikról, szenvedésükről, múltjukról, nem válunk eggyé velük, holott ezek alap dolgok volnának. az egyetlen ember, akiről megtudunk egy keveset, dicaprio (gondold végig, hogy mit tudsz az összes társáról). illetve fischerről egy mikronnyit (van vmi odab@szott apa-fiú konfliktus, zéróra kibontva).

    summázva: a film alapja tök jó, bármilyen irányba elindulhatott volna nolan, a bajom, hogy igazán egyik irány mellett sem tette le a voksát.

    ps: a "szentségelés" nem a filmnek szólt, hanem neked. nem tudom, hogy csak nem akarod érteni, amit írok és ezért reflektálsz másra, vagy tényleg elbeszélünk egymás mellett. eighter way, a beszélgetésnek nem tesz jót. a filmet én is angolul láttam, thank god.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz tildy #4 üzenetére

    lyézusom, tildy, te mi a csudáról beszélsz? olvastad a bejegyzésem? érted, hogy a mi a bajom a filmmel? mi köze ennek ahhoz, hogy dicaprio zsarolva van-e, vagy sem? min változtat ez az általam leírtaknál? egyáltalán, miért beszélünk most erről?

    a film grandiózusnak volt megcsinálva, mind látványában, mind zeneileg, minden téren azt kommunikálta, hogy szauron világuralma ehhez képest estimese. ha a cél a világ megmentése lett volna, akkor látunk egy látványos amerikai akciófilmet (aka. armageddon). ha nem ilyen grandiózus, de okosabb, akkor látunk egy jópofa, tekervényes filmet (aka. közönséges bűnözők). ha nem ilyen grandiózus, viszont sokkal több benne a szó klasszikus értelmében vett dráma, valamint jobban kibontják a karaktereket, akkor láttunk volna egy filozofikus/elgondolkodós filmet (aka. primer, talán picit a dark city, de akár a dark knight, komolyan).

    ehhez képest mit láttunk? miért voltak jók a hangsúlyok szerinted?

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz tildy #1 üzenetére

    értem, tehát a nagy cél a filmben, amihez a fanfárok kellenek, az egy random cég kapcsáni álomlopás.

    hogy bővebb is legyek: not. a film nem lényegtelen szereplője dicaprio, és nem lényegtelen része, ahogy ő szembenéz a múltjával. még a végénél a csattanó, amikor kiderül, hogy azért tudta, hogy lehetséges az inception, mert már megcsinálta is erről szól. egy energetikai vállalat csonkolása kapcsáni inception pedig csak az eszköz, hogy ezen keresztül ezt a rendező (forgatókönyvíró) bemutassa.

    de mindegy is, mert egyik dolog irrelevánsabb a másiknál. a film drámának kevés, mint mackósajtban a brummogás, akciófilmnek közepes, épp ezért viszont erősen elhibázott arányokkal bír(t, számomra). továbbra is azt mondom, hogy lehetett volna belőle egy igazán okos, agyafúrt, gondolkodós filmet csinálni. vagy egy nagyon komoly filmet.

Új hozzászólás Aktív témák

OSZAR »