Hirdetés
- iRiver: Prehistorik 2 - Retró Játékpercek! 1. rész
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- localhost: Radírgumi hatás [Törölt topicok emlékhelye]
- Victoryus: Thomson 43UC6306 tv
- Algieba: Hulladéktermelés művészi szinten, mert megérdemlem
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
Mi is az a calisthenics?
Új hozzászólás Aktív témák
-
emiki6
veterán
válasz
fjudors #15752 üzenetére
Annyiszor befürödtem már ízesítettekkel, hogy én már nem merek olyat venni. Arról nem is beszélve, hogy az édesítőszereknek nagy ellenzője vagyok (na meg ki nem állhatom az ízüket) és csak egyféle fehérjében nincs édesítőszer, a natúrban.
Szoktam a WP-sből kakaót vagy kávét vagy kakaóskávét csinálni, sokkal jobb, mint bármely hitvány ízesítés.
Jó az akciós mp, nem vitatom, de én pl képtelen vagyok követni, hogy ezek mikor akciósak.
-
emiki6
veterán
válasz
fjudors #15748 üzenetére
Wheyproteinnél az az állandó ár (32,5k) natúrra: [link]
De ha pl csak egy kilót vesz az ember akkor se jön ki sokkal rosszabbul.
Jelenleg ők a legolcsóbb bolt és beszélgettem a tulajjal is, mikor átvettem a rendelésem, nagyon szimpatikus ember.Érdekesség róluk, hogy ugyanazt a kollagénpeptidet árulják, mint a GAL, csak olcsóbban.
-
emiki6
veterán
válasz
emiki6 #15744 üzenetére
Régi gyűrűm a sötétebb:
Illetve gondoltam megcsinálom a "seasoning"-et magnéziával, mielőtt bőrzsír vagy izzadtság kerülne rá. Kezeletlen és kezelt egymás mellett:
Kónya Krisztiánnál rákérdeztem melyik magnézia a legjobb, ő ugye erősember volt, öccse még mindig az. Aszonta a Chalkemy 120g-os chalck block-ja azt is szereztem. Jobb, mint a decathlonos, ad érezhető tapadást.
-
emiki6
veterán
Most érdemes gyűrűt venni decathlonban, nagyon jó a mostani széria. Főnököm vett egyet és tökéletes. Megyek veszek én is és eladom a régit.
A tolódzkodó állványpár is nagyon jó, masszív es gyorsan állítható.
Az ajtókeretbe szorítható huzirúdon már van lock, amitől nem tud eltekeredni, csak ha eltörik a lock, sajnos műanyag, így túlterhelhető.
Nagyon sokat fejlődött a sporteszköz tech 10 év alatt a dekában, csomó jó eszköz került kínálatba és azok is egyre jobbak lettek az utóbbi pár évben.
Kapcsolódó dal
Decathlon kedves -
emiki6
veterán
Hogy hogyan bontod, az lényegében mindegy. A húzó-toló bontás előnye, hogy az egyik által okozott izomláz nem nagyon kavar be a másiknak. A vízszintes-függőlegesé meg hogy antagonista mozgások vannak egy napra téve és pl az egyik toló gyakorlat nem kavar annyira be a másik toló gyakorlatnak.
Az adott napi edzést persze úgy érdemes rendezni, hogy bemelegítés után ügyességi gyakorlat (szabad kézállás, lendületes muscle up stb ilyenek) > nehéz erőgyakorlat (lassú muscle up erőelemek, az amiből kis ismétlésszám megy) > sima erőgyakorlat, ami egésztestes (huzi, toli, fekvő stb) > izolációs gyakorlatok (bicepsz, tricepsz, rotatorköpeny gyakorlatok). Elején kell azt csinálni ami a legtöbb figyelmet és/vagy erőt igényli és vegen ami legkevesebbet, tehát először technikás könnyű gyakorlat, aztán technikás nehéz gyakorlat, majd rutin gyakorlat és végül izoláció.
Nálam a konzisztencia hiánya a lelki alkatom miatt lehet, nem vagyok "szorgalmas" tipus. Volt persze sérülés is, de volt hogy sok lett a munka és kiestem a szokásból stb.
Az alapgyakorlatok lényege az, hogy egészen addig, amíg csinálod őket, az általános erőd szinten lesz tartva vagy nőni fog. 1 db húzás és 1 db tolás gyakorlat bőven elég arra, hogy az embert az átlagos szintből kiemelje és meg fejlődni is tudjon. A transzferhatás meg lesz, a tolódzkodás fejleszti a fekvőt es viszont. Persze a fekvőt a fekvő fejleszti legjobban, mert a fekvő, akar a többi gyakorlat nem csupán erő gyakorlat, hanem kell hozzá technika, skill, ügyesség, hatékonyság.
Érdemes fekvőzni is és tolódzkodni is és fej fölé nyomni is ugyanez igaz a húzásokra is. Az hogy én csak tolódzkodok meg húzódzkodok jelenleg az az én döntésem, az én helyzetemre igazítva.viszont, mivel nem erőemelés ill. testépítés a cél, így ebben a sportban nem előny a nagy izomzatú láb, főleg majd a különféle mérlegtartások gyakorlásánál
Tudod, ez nem más mint megmagyarázás, kifogáskeresés. Mérlegtartásoknál hátrány az izmos láb? Oszt akkor mi van? A magasság is hátrány, de aki emiatt alacsonyabb akarna lenni...
Ne a gyakorlat végrehajtása legyen a cél, hanem az erő.
Fontos a láb, legyen az is annyira izmos amennyire tud. Nem vagy fiatal, nem is testépítesz, mázsányi súlyaid sincsenek otthon, szóval ha lelkiismeretesen is csinálod a lábedzést sem lesznek a lábaid kifejezetten izmosak. Neked már arra is kell gyórnod, hogy 20+ év múlva minél több izmod maradjon és azért már most el kell kezdened dolgozni.
A láb izmosodása amúgy erősíti a felsőtest izmosodását, teszto szint növelésére is az egyik alap ajánlás az orvoslásban a lábedzés.
Lábizmot visszafogni max az élsportolóknak lehet érdekes.
Nők is a segget nézik, nem a kart...Lábedzést csinálhatsz "aszinkron" is, tehát nem heti 1 láb és 2 pihi v 2 láb 1 pihi, hanem páros héten egyik, páratlanon másik.
Pl:
Víz függ láb víz függ láb pihi
víz függ pihi víz függ láb pihi
Vagy:
Víz függ láb pihi víz függ láb
Pihi víz függ pihi víz függ láb
Stbstb.
Vagy 4 napos blokokat ismételsz és nem hét naphoz igazítod. -
emiki6
veterán
2013 decemberében kezdtem, 17 évesen (183 cm, 55 kg, számtalan izmom efektíve nem létezett, nem volt keresztmetszete, pl mellizmom nem látszott csak a bordakosár. Most vagyok 186 cm és 72 kg.) Konditeremben, majd megtetszett a sw. Konditermi edzésidőszakok következménye mindig az lett, hogy visszavágytam a sajátsúlyoshoz.
Eleinte túl csapongó volt az edzésem, nem az alapokra fókuszáltam, mindent akartam csinálni, gyakorlatvideók miatt új gyakorlatokat hoztam be, másokat elengedtem. Impulzivitás, következetlenség.
Az első években nem volt konzisztencia. Edzésidőszakok és kihagyások váltogatták egymást. Ezt az szakította meg, hogy elmentem csoportos edzésre (sajátsúly + kettlebell), 1 évet jártam folyamatosan, ami nagyon jó alapot adott a szokáshoz is és persze sokat tanultam.
Otthoni edzésben nagyon jól bevált az edzés "minden nap". Pihenőnapot nem kellett betervezni, mert az élet mindig úgyhozza, hogy heti 1-2 pihenőnap becsússzik. A gyakorlatokat meg ugy kell összeválogatni, hogy az izomláz ne hátráltassa a következő napok edzéseit. Itt alapvetően a húzas-tolás-láb bontás kézenfekvő.
Jelenleg megint nincs meg a konzisztencia, néha kimaradnak hetek, ritkán hónapok. Most megint próbálok visszaerősödni arra a szintre ami már megvolt csak elenyészett. Próbálok visszaszokni arra, hogy kedvtől függetlenül eddzek rendszeresen.
Jelenleg a cliffhanger huzi, fordított fogásos gyűrű toli és a gyűrű muscle up van fókuszban. Biceps curlt, török felállást, pluszsúlyos bolgár guggit éshaskereket szoktam még. Mint látod ez nem sok gyakorlat, de ennyi most elég. Fekvő, fej fölé nyomás és evezés jellegű gyakorlatok jelenleg nincenek is képben, de ha nő az edzéskapacitásom, akkor juthat nekik hely majd.
-
aztán ahogy olvasgatok, videókat nézek a kivitelezésükről, rájöttem, hogy totálisan rosszul végzem őket, így léptem vissza és kezdtem az elejéről
Ezért kell igazából az edző. Főleg az elején. Persze én se mentem edző közelébe sem, amikor kezdtem, csak így utólag latom mennyire hasznos lett volna. Ezért ajánlom minden kezdőnek, meg úgy bárkinek, hogy ha teheti menjen el csoportos edzésre. Heti 2x1 óra csoportos edzéssel is nagyon jó eredményeket lehet elérni.
-
Nyugodtan csináld az ülőtartást meg a könyökmérleget.
Meg próbálj szerezni egy hózódzkodóalkalmatosságot, fontos a huzi.Angolul értesz amúgy?
-
emiki6
veterán
mennyiben megengedett eltérni pl. egy adott személy vagy könyv által javasoltaktól?
Megengedett. A könyvek edzéstervei általában generalista sablonok, hogy aki nem tudja mit csináljon, az kapjon egy iránymutatást. Ezek általában nem hatékonyak, határokat annyira nem feszegetik, így viszonylag biztonságosak is.
Viszont kezdőként az ember mindentől fejlődik, így egy szuboptimális edzésterv is jól tud működni. A másik dolog pedig, hogy kitartani huzamosabb idejig bármilyen edzésterv mellett egy eredmény,érdem, ami fontosabb, mint hogy a terv mennyire hatékony.
A fegyencedzés progressziója hosszútávon időpazarlás, sőt tévút is, de fél-egy évig rendben van.
-
emiki6
veterán
Túl kusza a hsz. Nem gondoltad át, fogalmaztad meg, szerkesztetted meg eléggé és nem priorizáltál, csak tekintet nélkül ránk ömlesztetted a benned felhalmozódott kételyeket. Kapzsi egy dolog.
Nem kell ám mindenre egyszerre választ kapni, ahogyan nem is kell minden kérdést egyszerre feltenni. Lehetetlen erre az áradatra lelkiismeretesen megírt választ adni.
Emelj ki a hsz-edből egy témát, amivel kezdjük (gondold át, ha gondolod át is fogalmazhatod). A többi témára kitérhetünk később.
-
emiki6
veterán
válasz
itouchfan #15731 üzenetére
Nem hiszem, hogy sok tapasztalat lenne itt. Nekem xtrain van, bár abból az újabbat venném már, a régebbiből nagyon hiányzik nekem a párnázottság.
Nekem túl nagy macera ki be rakosgatni a súlyokat a mellénybe, egyszerűbb venni egy 5, egy 10 és egy 20 kilósat és azt vinni ami épp kell.Amúgy 20 kiló nagyon nehéz, ameddig rajtad van folyamatosan fáraszt, bár tuti meg lehet szokni. Azért azt parkba kivinni már-már edzés értékű.
Illetve tudom még ajánlani a bokasúlyt a gorillasportnál vettem egy pár 4 kilósat, azzal egyből 8 kilót rá tudok pattintani a bokámra. De az egy pár 2 kilós is jó cucc (az egy kilósoknak már nem sok értelmét találtam).
Szerintem jobb bokára tenni 8 kilót +10kg mellény, mint 18 kg mellény. Nameg a bokasúlyhoz 20kg mellény is felvehető.Én a mellényt igazából csak otthon, bolgár guggolás nehezítésére szoktam használni.
A súlyöv + súly inkább konditerembe, home gymbe jó. Streetliftingre azt szokas használni, nem testsúlyokat. Bár Matteo csinált 16 kilós bokasúlyokat
[0:13]
-
emiki6
veterán
válasz
perempe #15723 üzenetére
Huzi ism szám növelésre:
- innen egy protokol: percenként 1 sorozat húzódzkodás 10 percen át, a maximumod 40%-ával. Azt írtad 10 volt a max, szóval percenként 4. Valahány edzésenként, fokozatosan hozzá lehet adogatni ismetléseket, pl 5 percig 5-ök, 5 percig 4-ek, idővel mégtöbb.
- súly. Húzódzkodj súllyal.Vannak még módszerek, elvek, de a több információ nem biztos, hogy hasznos.
-
emiki6
veterán
A legfurcsább visszafejlődés a részemről idegrendszeri. Az "effort"-öt, "exertion"-t nem tudom legenerálni. Nincs meg a mentális, idegrendszeri erő, hogy még pár ismétlést csináljak, illetve x mennyiségű erőkifejtés után kimerülök és képtelenné válok nehéz dolgokat csinálni.
Ez régebben is jelen volt, ezért is álltam át napi edzésre, mert a napi erőkifejtésigény csökkent és ha minden nap edzek, akkor felgyúródik ez a mentális erő, de ha kihagyok mondjuk egy hetet, akkor nagymértékben visszaesik. 1-2 nap nem edzés is érezhető visszaesést hoz.
-
emiki6
veterán
válasz
aleister #15713 üzenetére
Így megsérülni nagyon szar lehet, szerencsére nekem még nem volt törésem szakadásom, de láttam másoknál, hogy egy apró hiba és nagy árat kell fizetni. Gyászold meg ami oda lett és kezdd újra tiszta lappal, ha már jól vagy! Fozoiterápia, gyógytorna és nyugdíjas edzés felsőtestre, aztán majd fokozatosan egyre több. Nem veszik oda minden azért szerencsére.
Nálam fél év kimaradt, mert valami szar volt a hónaljamnál, vagy a rotátorommal, vagy a tricepsz hosszú fejével (nem megsérültem, hanem valamitől kialakult)... Nemrég kezdtem újra: bolgár guggolás súllyal, az említett tolódzkodás meg huzi van most.
Érdekes, hogy a hamis fogás nem gyengült le nagyon, egy full gyűrű muscle up még mindig megy anélkül, hogy kiesnék a false gripből, szóval hosszú idő kifejleszteni, de egész jól megmarad. -
emiki6
veterán
Akinek van gyűrűje, annak ajánlom figyelmébe a fordított fogásos tolódzkodást: [link]
A fogás trükkös, érdemes olyan pontot keresni, ami még nem fáj, de nem is túl stabil ahhoz, hogy ne legyen kihívás megtartani.Egyetlen tricepsz gyakorlatnál nem éreztem még úgy a tricepszem mint itt, szóval új kedvenc. És az alkar néhány kevésbé edzett izmát is edzi.
Sima gyűrűn tolódzkodásnál talán 2-4x nehezebbnek érződik.
Célom vele a cripta grip ring muscle up [link]
Össz két embernél láttam ezt a fogást gyűrűn: [link] [link] [link]A gimbarrosok orientációtól függően aqua és crypta fogásként hivatkoznak rá, de ők gyűrűt nem használnak. Gimbarr fogásfajták. Gyűrűnél az, hogy merre áll a fogás nem számít, én a magam részéről fordított hamis fogásnak hívnám, de egyszerűség kedvéért jó a cripta.
brownus: nekem csak légmellem volt eddig, de az többször is. Szerencsére minding elmúlt.
-
emiki6
veterán
Discordon egy arcot rábeszéltem, hogy szedje össze a fogásfajtákat, fogásmódokat, mert nem igazán lettek még ezek összegyűjtve, itt a video: [link]
Kiderült, hogy amit korábban betettem videót #15701 "Gyűrű muscle up fordított fogással", az valójában cripta grip, azaz kripta fogás. Olyan, mint a hamis fogás, csak nem a 4 ujj és azok tenyérrésze kerül a szer fölé, hanem a hüvelykujj és annak tenyérrésze. Azért érdekes ez, mert egyrészt nehezebb, másrészt ez inkább a hüvelykujj felöli csuklóhajlítót terheli, míg a hamis fogás a kisujj felülit.
-
emiki6
veterán
Írtam az Ares nevű gyakorlatról: [link]
-
emiki6
veterán
válasz
aleister #15706 üzenetére
Erről jut eszembe, akit érdekel behatóan az egykezes huzi, annak ajánlom a következő tanulmányt:
The Problem with One Arm Pull Up
Azért hívom tanulmánynak, mert 77 perc, kielemzi a gyakorlatot, a mechanikát, nagyon elmélyed benne, rendkívül érdekes. Pl összehasonlítja az egykezes chin up-ot és pull up-ot rúdon és gyűrűn.
A csatorna egyéb videóit is nagy szeretettel ajánlom, mert kétséget kizáróan a legjobb cali információforrás.Ezen kívül amúgy meg Geek climber az, aki tudományos szemmel, kritikusan vizsgálja még a gyakorlatokat. Olyan egyedi dolgokat ismert fel, mint pl hogy:
- A zászló előfeltétele az egykezes kézállás (falnál) és az egykezes aktív függés.
- Ne edz egykezes huzit negatívokkal, mert technikailag nem fejleszt eleget.
- Ha rövid a karod és kicsi a felsőtested tömege, akkor sokkal nehezebb a front lever (ilyenkor a súlymellény könnyebbé teszi).
- Az egykezes huzis videóiban is vannak jó technikai tippek. -
emiki6
veterán
válasz
aleister #15703 üzenetére
de ettől a teljes testsúlyt még ugyanúgy a "fő" kéz bicepsze fogja egyedül felhúzni.
Ez nem igaz. Majdnem olyan, mint egy szűk fogású chinup, csak a teljes súly a fő kéz fogását terheli. Ha a másik kézzel fogod, akkor a másik kar és hát is sokat húz, talán valamivel kevesebbet, mint a fő oldal, de 40%-ot simán rásegít (hacsak nem szabályzod le a segítséget tudatosan).
Az egykezes huzi erőben annak felel meg kb, hogy a testsúlyod 75%-át magadrakötve tudsz csinálni egy huzit. Zsolt szerint 66%-ot magadra kötve mennie kell egynek és meg kell tudj csinálni szabadon 24-et, hogy hamar elérhesd az egykezest. De közben ismerek olyat, akinek megy az egykezes és csak 15 huzit tud, szóval... Mindenesetre a sima huzi sem erőben, sem technikailag nem fog közelebb vinni, csak erő-állóképességileg, a súllyal terhelt meg csak erőben.Érdekes amúgy, hogy említed, pont tegnap döntöttem úgy, hogy elkezdem gyakorolni az alkarfogásos huzit. Még évekkel ezelőtt láttam Magnus Midtbo-tól, de akkor azt hittem, hogy ez nem jó módszer, csak tehetséges volt és azért vált be neki, de azóta arra jutottam, hogy az egykezeshez technikailag eléggé közel van és valószínű az egyik legjobb megközelítés és csak rúd kell hozzá. A hybrid calisthenics csinált is egy videót hasonló, de kicsit más progresszióról: [link]
Nekem 6-6-5 ment úgy, hogy sorozaton belül az ismétlések között letehettem a lábam, hogy újrafoghassam a fogást.
Huzinál az 5-10 ismétlés / sorozat egy jó tartomány erő és izomfejlesztésre, így olyan progresszióval fogok edzeni, ami ezen tartományon belül van. A sima csukló alatt fogottat fogom csinálni 1-2 hónapig, heti 2-3x, oldalanként 3 sorozattal.
Aztán majd lépkedek feljebb, de az egykezeshez közelítve majd kell trükközni azért.Egy dolog biztos, ha zsíros a kéz, akkor jobban csúszik a fogás és ha ráfogsz az alkarodra, akkor "összezsírozod" a kezed, így edzés, vagy edzés közben a huzi előtt érdemes szappanos vízzel lemosni az alkart és a tenyeret, hogy ne csússzon a fogás. És/vagy magnézia (bár nem szeretem a ziát, mert jobban izzad a tenyerem, ha rendszeresen használom, azaz függővé tesz.
)
Itt egy kis motiváció az egykezeshez: [link]
-
emiki6
veterán
válasz
emiki6 #15699 üzenetére
Nemrég találtam: Muscle upot erősítő gyakorlat, ami akár ajtókeretes huzirúdon is végezhető: [link]
Olyan, mint egy robbanékony húzódzkodás, így 1 sorozatban max 5 ismétlés javasolt, cél minél magasabbra húzni magad a rúd letolása által.
Azóta beletettem 7x 5x4-5 ismétlést és egyértelműen látszik az eredmény, könnyebbé vált a muscle up. Jobb gyakorlatnak érzem, mint a robbanékony/magas húzódkodást.Ha valakit érdekel, pár gondolat (gyakorlat, elmélet, alkalmazás):
- Ez egy inga szerű gyakorlat. Kicsit előrelendülsz teljesen nyújtva, a visszaúton pedig olyan magasra fel"tolod" magad, amennyire csak tudod.
- Mikor csinálod legyél fókuszált, minden akaraterőd tedd bele a gyakorlatba, a teljes erődet egy pillanatba. A robbanékonyság nem sima erőfejlesztés, olyan idegrendszeri fejlesztés, ahol azt tanulod, hogy egyszerre megfeszítsd az összes izomrostodat. Ha nem akarod eléggé, akkor csak pazarlod az időt. Hiába nem jutsz magasabbra, ha jobban akarod, de az eredmény jobb lesz hosszútávon: nem a magasság számít, hanem az erőfeszítés mértéke (a tudomány ezt mondja).
- Ugye max 5 ismétlés / sorozat, ami azért kell, mert a kreatin-foszfát rendszer használjuk, ami ennyi vagy kevesebb ismétlést tud ellátni (nyilván ha szedsz kreatint, akkor több fog menni, 5 körül, ha nem szedsz és vegán vagy, akkor kevesebb). A krea-foszfát rendszer regenerálása lassabb, ezért a sorozatok között hosszabb, pl 5 perc pihenő javasolt. A jobb állóképesség gyorsabban regenerálja.
- Nem csak a krea rendszeren múlik a dolog, hanem a szellemi állapoton is. Ha 3-4 ismétlés után elveszted a figyelmed, akkor felesleges tovább csinálni. Ha 5+ perc kell, hogy fejben regenerálódj, akkor pihenj többet. A zavaró tényezőket, melyek elviszik a figyelmedet zárd ki.
- Mivel idegrendszeri edzés és gyakorlás, ezért érdemes az edzés legelejére tenni, amikor még frissebb vagy. Minél többet és minél gyakrabban gyakorlod annál jobb. Nem nagy izomcsoportok dolgoznak, ezért minden nap is csinálhatod. GTG is jó erre, pl naponta, 1-2 óránként 3-5 ismétlés, a nap folyamán elosztva.
- Lehet olyat is csinálni, hogy egyszerre csak 2-3-at csinálsz és kevesebbet pihensz a sorozatok között, több sorozatot csinálsz. -
emiki6
veterán
Ámulok oda meg vissza
Gyűrű muscle up fordított fogással -
emiki6
veterán
Nemrég találtam: Muscle upot erősítő gyakorlat, ami akár ajtókeretes huzirúdon is végezhető: [link]
Olyan, mint egy robbanékony húzódzkodás, így 1 sorozatban max 5 ismétlés javasolt, cél minél magasabbra húzni magad a rúd letolása által. -
emiki6
veterán
Írtam a húzódzkodó rúd ötletemről és megvalósításáról: [link]
-
emiki6
veterán
Örülök, hogy hasznosnak találjátok!
-
emiki6
veterán
Írtam egy cikket a talpról, a funkcióiról és hogy mire lehet érdemes figyelni vele kapcsolatban. Guggolásnál, főleg felemás guggolásoknál tud hasznos lenni. Meg nyilván ha az ember meg akarja tanulni használni a lábfejét arra, amire való vagy lúdtalpas stb. [link]
-
emiki6
veterán
Nemrég az xtrain oldalán megnéztem mennyibe kerül a mellény, aztán ráneztem a blogra ha már ott voltam. Írták, hogy ha átfüz az ember a súlymellényen törölközőt, akkor lehet vele bicepszezni. Meglepett.
Tegnap túl izomlázas volt a vállam (a stabilizátorok), így gondoltam karozok. A mellénybe tettem 15 kilót, törcsi nem is kell, elég megfogni az egyik pántot. Tényleg jó, magamtól eszembe nem jutott volna.
Van még egy bicepszgyakorlat, amit egészen szeretek. Gyűrű kell hozzá (vagy trx), jobb ha nincs túl magasan függesztve. Szemben állsz a felfüggesztéssel, terpeszben. Egy kéz fogja a gyűrűt, másik szabad. A dolgozó kéz a felkarja végig a felfüggesztés fele mutat, törzs arra kb merőleges, a gyűrűt a nem dolgozó oldal vállához - mellizmához húzod.
A nehézség egyszerűen állítható, a törzs dőlesszögétől függ. -
emiki6
veterán
Nemrég rápróbáltam a gyűrűs muscle up-ra és meglepve tapasztaltam, hogy sikerült 4 teljes. Korábban már próbálkoztam vele, de nem volt elég erős a hamis fogásom és ha függésig engedtem magam, akkor kiestem belőle. Az lehetett kb 3/4-ed éve. Azóta nem edzettem hamis fogást konvencionális módokon, csak a mellső pelikánnal, úgy tűnik bevált, mostmár van annyi erőm, hogy az elégtelen csuklómobilitásomat tudom kompenzálni erővel.
A súllyal edzéshez (ami nálam húzódzkodás és tolódzkodás) annyit, hogy a bokasúly előnye, hogy nem a vállamra nehezedik, mint a mellény, mellényből kb 10 kg, amit hosszabb ideig el tudok viselni, anélkül, hogy folyton le kéne vegyem, ezért ha annál több kell, arra jó, hogy ott a bokasúly.
3 hete edzek 10 kg-os súlymellénnyel és/vagy bokasúllyal, mostmár az, hogy rajtam van egy 10 kilós mellény eleinte fárasztott, de már meg sem kottyan, lehet fogok emelni a súlyán. A zsebeibe pont beférnek 1 kg-os mérlegsúlyok, így nem kisebb lépésekben is tudom emelni.Nekem egy XTrain-es súlymellényem van, ami magyar és örök garanciás és 25 ropi az oldalukon a 20 kg-os, amiben 8x2,5 kg homoksúly van. Kicsit kényelmetlen, mert a vállnál alig van párnázat és macera kivenni, berakni a súlyokat. Hátrány, hogy ha szimmetrikus terhet akarsz, akkor nem 2,5 kg-onként fogod állítani, hanem 5, de inkább 10.
Mostmár lehet azt csinálnám, hogy a decathlonban vennék egy 5 és egy 10 kilósat, mert azok valszeg kényelmesebbek, nem kell vacakolni a súlyok kiberakásával az állításhoz és feltételezem, hogy egymásra is vehetőek. Finomhangolásra és plusz súlyra én bokasúlyt vennék inkább, 1 lábra szerintem 10 kg probléma nélkül felpakolható. Ha mindezt kinőné az ember, akkor meg súlyöv + súly irányba lehet érdemes továbbmenni.A bokasúly zseniális, kicsit bánom, hogy nem vettem korábban. Átnéztem a piacot és a következőket vettem:
- Itt a legolcsóbb a 2x1-2 kg-os: [link] A tépőzár hossza limitálja a használhatóságot, az 1 kilós csak a bikához tehető, még az én vádlimat sem éri át. A 2 kilós az én vádlimat átéri, izmosabb emberét nem biztos. A 2 kilós nem tehető a bokára tett egy kilós köré, mert ahhoz rövid, de tehető a lábszáron feljebb és akkor hordható egyszerre a kettő.
- Kezd kevés lenni a lábanként 3 kiló, ezért most rendeltem egy 2x4 kg-osat. Csak egy helyen kapható, kicsit drágább, de cserébe homok helyett fémsúlyos: [link] Attól függően mennyire válik be, lehet fogok még venni valamelyekből, mivel a célom, hogy 1 lábra 10 kilót fel tudjak tenni. Az lehet lábanként pl 2x4+2 vagy 2x4+2x1 vagy 4+2x2+2x1. Majd kiderül.
Valaki csinált amúgy 15 kg-os bokasúlyt zártszelvényből és bokasúlyokból: [link] Használat közben: [link]
Más valaki pedig anime ihletesre vett elhasznált vídia (wolfram-karbid) fúrószárakat, ami majdnem 1,5x sűrűbb, mint az ólom és azokból csinált össz 23 kg lábsúlyt: [link]
A súllyal edzést amúgy tudom ajánlani, rápróbáltam csak úgy a sima muscle upra is és az is sikerült, pedig sokat szenvedtem vele régebben. Hivatalosan nincs meg, mert csak 1 ment és az is rondán, de akkor is sokat ér, ha az ember elkezd súlyt pakolni magára az alapgyakorlatoknál. -
emiki6
veterán
Tavaly szeptember elején elkezdtem konditerembe járni és ott edzeni, mert már nehezemre esett itthon edzeni + ki akartam próbálni új módszereket és csinálni gyakorlatokat, amikhez kell barbell vagy dumbbell. Fél év után úgy éreztem váltani kell, február végén úgy döntöttem otthon edzek tovább. mert időhatékony: nem kell főzni és 2 sorozat között lehet házimunkákat csinálni és pénzbe sem kerül. Meg a sajátsúlyos edzés az amit legjobban élvezek és amiben edzéscéljaim vannak.
Van egy húzódzkodórudam 230 cm magasan, lábujjhegyre állva éppen meg tudom fogni kényelmesen és MU-nál pont nem verem be a fejem a plafonba kár hogy nem megy.
Viszont ha a gyűrűt a rúdra teszem alacsonyan van. Aki gyűrűn próbált már feltolódzkodva megmaradni, az tudja mennyire stabilizálni kell, ilyenkor előny, ha a gyűrű alacsonyan van felfüggesztve, mert könnyebb begyakorolni, de eléggé limitál is.
Van egy szabad I gerenda az egyik ajtónk felett, ami nem különösebben tart semmit, arra fúrtam 2 lyukat 60 cm távolságra és felakasztottam a gyűrűt. Sajnos csak 270 cm magasan van kb a gerenda, de a 230-nál jobb.
Van egy 20 kilós súlymellényem, amiben 8 2,5 kg-os homoksúly van.
Most vettem bokasúlyt, 2 egykilósat és 2 kétkilósat, valamint van egy munkavédelmi bakancsom, ami kb fél kiló / cipő.Az edzésem most hót egyszerű. Nem lábazok, mert sérült a térdem és még kímélem. Gyűrűn tolódzkodok, gyűrűn húzódzkodok, gyűrűn vagy rúdon könnyített front lever pullt végzek és tricepszfókuszú fekvőt csinálok. Előbbi 3-nál úgy lövöm be a terhelést, hogy az első sorozatban 7-9 menjen, a tricepszfekvőnél előnyben részesítem, ha kisebb terheléssel csinálok többet (15-20 pl), mert könyököm még nem golyóálló.
A tolódzkodást eddig súly nélkül csináltam, de fel fogok venni hozzá 4 kg bokasúlyt, a húzódzkodást 10 kilós mellénnyel csináltam, de kibővítettem 4 kg bokasúllyal. A FLP terhelése a láb helyzetével szabályozható, illetve gyűrűn nehezebbnek érzem.
A tricepszes fekvőt úgy csinálom, hogy a váll mozgását megpróbáljam minimalizálni és a könyök teljes tartományban legyen használva.Húzódzkodni mindig húzódzkodtam, így az megy. Tolódzkodás kevésbé. A FLP hiánypótló számomra, edzi azt, amit a huzi és az evezés nem. A tricepszfekvő szintén hiánypótló, mert a általános toló gyakorlatok, melyekben eleve le vagyok maradva, úgy érzem nem dolgoztatják meg eléggé a tricepszem, így az fokozottan elmaradottnak tekinthető.
A FLP a front leverhez visz közelebb, a pluszsúlyos huzi az egykezes huzihoz. A tricepsz a bicepsz antagonistája, így a megerősítése szükdéges ahhoz, hogy a bicepsz nagyobb erőt tudjon kifejteni, de azért jó lenne egy "lehetetlen tolódzkodást" vagy hasonlókat elérni egyszer, ami ugye szintén tricepsz.
-
emiki6
veterán
Ezt a csoportot viszonylag elhanyagoltam, mert kevés aktív résztvevője van. Főként a confidence and power blog fb csoportjában, az "oldschool edzés" csoportban tevékenykedtem az elmúlt időben. Úgy döntöttem, hogy fel fogom függeszteni a fb profilom, de előtte azért az oda írt posztokat, melyeket értékesnek vélek kimenekítem egy blogba. Ez volna az: Calisthenics gondolatok
Továbbá, ha eztán cikkírhatnékom támad, azt is oda fogom írni.
Most a hamis fogásról szóló "cikksorozatomat" tettem fel oda.
-
emiki6
veterán
válasz
Fred23 #15678 üzenetére
Igen, az alapgyakorlatok felsőtestre:
- fekvő
- huzi
- invertált evezés
- tolódzkodás
- "fej fölé nyomás" (pike pushup, hspu)Ezekből a huzi, evezés, fej fölé nyomás kell mindenképp, negyediknek meg vagy a fekvő vagy a tolódzkodás. Így van 2 húzás és 2 tolás.
Az evezést érdemes úgy, hogy a láb támasztott és trx vagy gyűrű előnyösebb, mint rúd. Fogásmagasságot az erőszinthez kell igazítani és koncentrálni a könyök-váll maximális hátrahúzására, fejleszti pl a húzódzkodás felső szakaszt.
A tolódzkodás nehéz és veszélyes, ha gyenge a váll, de érdemes megtanulni. Gumiszalaggal kiválóan kikönnyíthető, mert pont ott segít a legtöbbet ahol a legnehezebb. Vagy a lábat is fel lehet tenni valamire és úgy.
A húzódzkodás nehéz, szalaggal nem jól kikönnyíthető. Aki nem elég erős, az eddzen negatívokkal: valahogy felmegy felső pozícióba és minél lassabban (3-5 mp) leengedi magát.
(Vagy gyűrűn lehet olyat csinálni, hogy az ember lábbal besegít.)-
A futás és erőedzés kombinálásáról annyit, hogy Pocee kollégával vitatkozva, nem feltétlen rossz vagy haszontalan az. Még ha esetleg izmot nem is hoz annyit (ami persze nem biztos), még akkor is fejleszti az erőt! Az edzés egyfajta gyakorlás is. Zsonglőrködésben sem azért lesz jobb az ember, mert megerősödik, hanem mert begyakorol egy mozgást, ami ettől hatékonnyá és pontossá válik, ez az edzésnél is igaz. Persze az erő és izom ha kevés, az limitál.
Mindenesetre, a futás topik mestere azt írta, hogy állóképességi és erőedzést érdemes legalább 6 órával elkülöníteni, vagy egyszerűbben más napra tenni. Ha futás közben nyomsz pár ismétlést, az nem gond, de lehet, hogy érdemes még külön erőedzést beiktatni, ha úgy érzed belefér.
-
emiki6
veterán
válasz
aleister #15673 üzenetére
Bár én nem olvastam a fegyencedzés könyvet, de azt tudom, hogy nem egy jó könyv. Tele van "marketing bullshittel" és az edzésprogram sem valami jó. "Csinálj meg adott gyakorlatból 20-at (vagy x*20-at? Vagy 50-et??? Nemá! :u ) és akkor tovább léphetsz a következő szintre" -> felejtsd el.
A rövid válasz az, hogy szerintem csináld ezt: OldSchool saját súlyos edzésterv
Zsolt, aki írta, annakidején a fegyencedzéssel kezdte, az alapján edzett, így mondható, hogy ez a program annál jobb. Kövesd pár hónapig, ha képes vagy egy program mellett legalább 2 hónapig kitartani, akkor mentálisan is edzett leszel.Amúgy aki jót akar, az minden nap edz, ha kell akkor csak fél órát, de minden nap. Ha mégis kimaradna egy nap, akkor másnap! Sokkal könnyebb lendületben maradni, ha nincsenek több napos szünetek. A legfontosabb úgyis az, hogy rendszeresség és folytonosság van az edzésben, semmi más nem igazán számít.
-
emiki6
veterán
Rúd hamis fogás tipp: Fityisz fogás
Ha célja itt valakinek a lassú muscle up rúdon, de a hamis fogása gyenge, akkor ajánlom ezt kipróbálásra. Számomra sokkal természetesebb így fogni, ezáltal erősebb is. Közre játszhat, hogy hosszúak az ujjaim és hamis fogásban szinte semmi szorítást nem tudok kifejteni a rúdra mutatóujjal, fityisszel viszont egesz jól tart.
A hüvelykujj kerüljön a középső és mutatóujj közé, egyéb tekintetben a hamis fogással megegyező.
-
emiki6
veterán
válasz
batagy #15664 üzenetére
Edzéstől függetlenül 4 óránként egyél fehérjedús kaját, ha kimaxolni akarod az izomépítést és akkor nem kell se fehérjepor, se bcaa. Ha nem sikerül így kajálni, akkor 20g tejsavófehérje pont jó pótolni. Ha egyik sem sikerül, akkor lehet hasznos a bcaa és bcaa-ból is elég csak 1,5 g leucint betolni.
Érdemes 12 órás időablakon belül étkezni csak. Kivételt képez, ha abban az intervallumban nem tudsz eleget enni. Amúgy nem érdemes túlgondolni. Egyél fehérjedúsan, annyi zöldséggel, amennyi csak megy, zsírt ne spórold ki és annyit egyél amennyi a céljaidnak megfelel.
-
emiki6
veterán
Ha valaki mérlegszerű tartásokat akar tanulni, akkor lehet jobban jár, ha hagyja a fenébe a hajlított csípős progressziókat és egyből a nyújtott csípős változatokkal kezdi, gumiszalaggal kikönnyítve. (gumiszalag a csípőhöz, nem a láb végére)
Annyira más érzés nyújtott és hajlított csípővel az egész, hogy a hajlított csípővel edzeni a nyújtottra (minden mérlegszerű tartásnál nyújtott a csípő) időpazarlás szerintem.
Illetve érdemes a tartásokba beleereszkedni, nem felemelkedni, mert ereszkedés előtt könnyebb jól beállítani a testhelyzetet.
Ő adta az ötletet: GETTING MY BACK LEVER IN ONE MONTH - meg hát ha egy csajnak megy, akkor nekünk is menne. -
emiki6
veterán
válasz
brownus #15660 üzenetére
Járás közben amúgy valamennyire tényleg be kell húzni a hasat, mert ha tök laza, akkor lépéskor beremeg.
Járas közben én ha koncentrálok, akkor magára a járásra szoktam vagy a gerincemre.
Igazából mindegy mit csinálsz, mert közben tapasztalsz, tanulsz, aztán majd úgyis kialakul valami. -
emiki6
veterán
válasz
brownus #15658 üzenetére
Pfffff, nem is tudom. Többféleképp lehet hasat behúzni és nem mind jó. Hashullámot tudsz csinálni? Ha azzal húzod be, amivel azt csinálod, az elvileg jó. De a has ha nem is teljesen laza, de ne legyen feszes.
Én amúgy ülve, összegörnyedve nem is a lufira szoktam rátámaszkodni, hanem leginkább az egerező kezemre (jobb). Fáj is a jobb lapockám és a gerincoszlop között valami... (Ez azzal is összefügghet, hogy az okostelefon is jobbkéz exkluzív, mert azzal tudok gyorsabban gépelni).
Arra figyelhetsz bringázásnál, hogy neutrálisan sétálva, állva) az alsó hát homorú, a felső hat domború, tehát bringán, ahol görnyedni kell, ott is ilyesmi arányok kellenek, csak hajlítottan, mondjuk alsó hát egyenes, felső hát még domborúbb. Én arra szoktam figyelni, hogy a medencét minél előrébb billencsem meg hogy a nyak ne legyen túlterhelt helyzetben). Van aki arra esküszik, hogy feszíteni kell a hasizmot, hogy ne fajduljon meg a derék/hát, de én nem hiszem, hogy az olyan jót tenne, mert nem erre van a hasizom.
Mégegy dolog eszembe jutott: séta. Mivel séta közben az ember szinte mindig 1 lábon van, ezért a tömegközeppontot mindig az adott láb fölé kell tenni, ennek két módja van:
- Vagy dölöngélve mindig az adott láb fölé dőlsz, mint egy medve, ez a rossz. (Túlsúlyosoknál gyakori, mert így a csípő mozgásából kikerül az oldalirányú tényező, ezzel az azert felelős, gyengébb izmok tehermentesítést kapnak). Ritkán előfordul, hogy így járok, főleg ha fáradt vagyok, de feltűnik is korrigálom.
- Vagy viszonylag keskenyen lépsz (egy kb 3 talp széles sávban), a törzset függőlegesen tartod (derékban oldalra hajlás nincs) és a tömegközéppontot az adott talp fölé viszed csípőből. Ez a jó. Olyan, mintha csípőszéles állásban a törzs jobbra és balra mozgatásával az egyik vagy másik lábra helyeznéd a testsúlyt; séta ugyan ez, csak közben haladni kell előre. Hogy ne akadjanak össze a lábak és a törzs oldalra mozdítása könnyed legyen, ezert az emelt láb körívesen megkerüli a terhelt lábat (a tehetetlenség miatt ha az emelt jobb láb jobbra mozdul, akkor a törzs balra tolódik, pont ahova kell, a terhelt láb fölé).
Mondhatni, hogy ez egy csajosabb jarás, de valójában csak emberibb, biomechanikailag helyes, ami uniszex. Kizárólag az anatómiai és testösszetételbeli külnönbségek okozhatnak különbséget, a járásmód nem kéne "nemi jelleg" legyen.Figyeltem amúgy milyen az "igazi" csajos járás pl divatbemutatón, de brutálisan helytelen, ők a masik irányba tolják túl, mint a medvecammogó férfiak, a csípő oldalirányba kvázi összeroskad és törzzsel az ellentétes irányba dölnek, mint a cammogók, (hogy kompenzálják a túlságosan oldalra tolt csípőt) és derékból oldalrahajlást csinálnak, hogy a felsőtest függőleges maradjon. Be kell valljam, mióta tudom milyen a biomechanikailag helyes járás, elborzaszt, a kifutón vonaglás, meg néha 1-2 példa amit az utcán látok.
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15656 üzenetére
Iiiigen, bevallom, Szasza gondolatai nem igazán jönnek át, élőben mutatva is idő mire összeáll mit és hogy kéne.
Én azt mondanám, hogy a hasűri nyomást és a has feszülését próbáljuk minimalizálni azáltal, hogy ellazítjuk és levesszük róla a terhelést es áttesszük a derékra. Meg kell találni ennek az érzetét, ha még nincs meg (az elképzelés segít).
Van mégegy jópofa cucc, amire szoktam is figyelni: ha ácsorogsz, akkor a segg ne feszüljön, a nagy farizmot lazítsd el és próbálkozz azzal, hogy a combfeszítőt is ellazítod, hogy a térdkalács tök laza legyen, miközben a térd nyújtott, de nem teljesen (nincs kiakasztva). Ilyenkor a vádli tartja a labszár alsó felét, a kis farizmok meg a combot, a térd pedig egyensúlyozik a combfeszítő nélkül, mármint eleinte, kis gyakorlassal simán meg lehet tartani.
-
emiki6
veterán
Tartásjavítás
A lufi effektus és mellkasi feszültség részt érdemes elolvasni és alkalmazni. A lufira figyelni főleg akkor hasznos, ha gondot okoz a pocak a mozgásban. [link] -
-
-
emiki6
veterán
Deadlifthez fonás:
10 kilóval húzódzkodás, tibialis raise lépcsőn, bicepszezés 22-es szalaggal és deadlift 28-assal volt ma. Deadliftnél kicsit olyan, mintha csapágyazott rudat fogna az ember.Tegnap könnyített 1 labas guggi, állva 1 lábas térdemelés 11 kilóval, tolódzkodás félism 20 kilóval, sima fekvő, szalaggal push press.
Tegnapelőtt nordic rávezetés volt többek között. Nagyon fura futni (átérni a villogó zöldön pl), mióta nyomom a nordicot, azóta mintha sokkal gyorsabb lenne a futás, mintha siklanék. (Pedig elmenni futni nem szoktam.
Mindenből 1 sorozat, ameddig megy, néha tovább
Tök jó a szalag kiegészítésre, a deadlift tök olcsón megúszható így.
(A cipő merrell vapor glove 3 bőr, jó cucc. Vékony talp, és elférnek a lábujjak.)
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15633 üzenetére
Hoppá, úgy tűnik pont neked jelent meg ez videó
Eating less Meat won't save the Planet. Here's Why -
emiki6
veterán
Ha a szalagokat meg akarod venni (mondjuk rogueerupe-ról), az kb 100 euró. Egy hasonló, kampós rúd replika kb 140 euró, jobb minőségű x3-hoz hasonló, de jobb baseplate meg 175 dollár. Ezek együtt kb 450 dollárba kerülnek. Pár nappal ezelőtt-ig volt amúgy évforduló akció, 450 dollár volt akkor az x3. Az x3 fb csoportnak amúgy van egy kuponkódja, ami 50 dollár kedvezményt ad az 550-ből. Igen, túlárazott, de nem annyira, mint gondolod. Amcsiknak a Candy Bar egy túlárazásmentes, olcsó alternatíva, 290 dollár, de ha veszel hozzá egy kampós rudat, akkor... (ha amcsiban élnék és lenne annyi pénzem, akkor a candy bart venném meg csak + a serious steel még erősebb szalagjait)
Az, hogy mrolimpia sem ezzel edz, az tény, nem is neki való, de itt nem is ez a kérdés.
"az emberek elég jó eredményeket érnek el vele, csökkentett a sérülésveszély, könnyen szállítható, kis helyet foglal és az edzéshez magához sem kell nagy tér. Időhatékony izomépítésre kiváló: 15p egy edzés és valszeg tud annyit kb, mint egy 1 órás edzétermi edzés (amihez még nem vettük hozzá az utazást, öltözést stb)"
Az átlagember nem tud hatékonyan edzeni, nem véletlen javasolt csoportos edzésre járni, jó edzőhöz (csak az is mennyi? Havi 15+k). Egy profi, 1 (vagy több) órás edzésnél sose lesz eredményesebb egy 15 perces x3 edzés, de csak 15 perc! Heti 2 csoportos edzés az heti 2 óra + áfa, heti 6 x3 edzés pedig heti 1,5 óra kb, max 2 (és nem kell utazni stb) és a várható eredmény hasonló. Az x3-at egyszer kell megvenni (max kb egy éves csoportos edzés költsége) és sok évig jó, a csoportos edzés meg folyamatos kiadás.És egy dolgot ne felejtsünk el. Rengetegen panaszkodnak, hogy nincs idejük edzeni, napi 15 percet szinte mindenki rá tudna edzésre szánni. Sokaknak probléma, hogy nem edzenek, mert nincs kedv stb, de ha tudod, hogy "csak" 15 perc, akkor sokkal könnyebb nekiállni, mint ha tudnád, hogy 1-2 óra rámegy. És ami szintén előnyös, hogy nem kell a neten kutakodnod, hogy hogyan edz, hanem meg van adva mit csinálj (akár csak csoportos / személyi edzésen).
Nekem pl most sok a teendőm, nem szívesen csinálnék olyan edzést, ami kb 1 óra vagy több, max fél óra belefér, 20p gondolkodás nélkül is. (attól tekintsünk el, hogy képes vagyok akár itt, akár más felületeken egy csomó időt eltölteni, de az inkább akaratgyengeség és nem függ attól, hogy mennyit edzek).Az x3 nem a szent grál és nem is csak egy túlárazott fasság, az igazság a kettő között van. Vannak korlátai, de elég sok előnyt tudhat a magáénak. Nem most jöttem le a falvédőről és nem véletlen építem bele az edzésembe, jó cucc ez.
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15640 üzenetére
Én legutóbb kínából vettem, de már a kinai kb egy árban van a dekással. Ezek amúgy nem "jó minőségűek", mert öntött szalagok: hamarabb veszít a rugalmasságából és ha megvágod kicsit, akkor elszakad. A jó minőségűek vékonyra vannak gyártva és fel vannak tekerve: layered latex: strapabíróbbak, kevésbé sérülékenyek, tovább tartanak és nagyobb a rugalmas tartományuk. rétegelt latex szalagot mi kb csak a rogueeurope.eu-ról tudunk venni. kb 1,5x olyan drága, de megéri (márha belefér a keretbe).
Na, de ha már gumiszalag... Létezik egy termék: X3 Bar. Azt ígéri, hogy 3x olyan gyorsan tudsz izmot építeni, mint súlyzós edzéssel. Meg ha ez nem is igaz, de az tény, hogy az emberek elég jó eredményeket érnek el vele, csökkentett a sérülésveszély, könnyen szállítható, kis helyet foglal és az edzéshez magához sem kell nagy tér. Időhatékony izomépítésre kiváló: 15p egy edzés és valszeg tud annyit kb, mint egy 1 órás edzétermi edzés (amihez még nem vettük hozzá az utazást, öltözést stb)
Kicsit drága, de nem vészesen túlárazott (legalábbis amerikában nem, nyilván mire ide elérne szinte megduplázódik az ára). Viszonylag jól replikálható, én kapanyelet használok (fémcső is jó) meg olcsó gumiszalagot, így töredék áron meg lehet úszni, a baseplatet még nemtom hogy oldom meg (egyelőre deadlifthez felveszek egy bakancsot és azzal lépek a szalagra).
A rendszer lényege, hogy heti 6 nap edzés, A és B nap, minden nap 4 gyakorlat, minden gyakorlatból 1 sorozat bukásig, 15-40 ismétlés. 1 edzés, ha nem pihensz sokat 10-15p! Még ezt nem teszteltem, de edzettem úgy, hogy minden gyakorlatból 1 sorozat bukásig, gyors részismétlésekkel, akár 100 ismétlésig is elmenve és elég jól tolta az izmot, szóval valszeg az X3 programja is jó, most azt (is) csinálom.
A 8+2 gyakorlat: X3 Bar 12-Week Program
Budget replika ötlet: [link]-
Itt tartok most (mind gumiszalagos edzésben, mind calisthenicsben):
A 28 mm-es szalag simán duplázva nekem kevés pushpresshez is, tricepszhez is, de ha megrövidítem, akkor még jó, bicepszre pont jó Fej fölé nyomáshoz egyelőre jó a 13 mm-es, aztán majd a 22 mm-es lesz egy darabig valszeg. Evezni nem szoktam, mert a pushpress és a tricepsz nyomás széjjelgyilkolja a hátsó deltám (valszeg egy régi gyengeség, amire most derült fény), amíg az nem zárkózik fel, addig evezés nincs, csak húzódzkodás (saját súllyal vagy 10 vagy 20 kilóval). A pushpress a hátsó deltám miatt még kevés a mellemnek, úgy gyűrűn tolódzkodom (+0, +10 v +20 kilóval szintén edzésről edésre változtatva, mint a huzinál). Gumiszalagos deadlifthez a 22+28-as szalag együtt, rövidítve is kevés, vastagabb kell (legalább dekás fekete), guggoláshoz legalább dekás piros kéne. Egyelőre lábra ezért nem használok szalagot, hanem ATG split squatot és könnyített 1 lábas guggit csinálok (valami ilyesmi, csak nehezebb), könnyű nordic-ot (kb a 2. és 3. között, csak lépcsőn, így a fejem lejjebb engedem, mostmár kezdek érezni valami erőt a 0 erőhöz képest), csinálok még 1 lábas térdemelést bokára kötött 11 kilóval meg tibialis edzést. Ja meg edzegetek egykezes huzira olyan huzikkal, ahol az egyik kéz többet dolgozik, meg statikus tartásokkal, ezeket tervezem súllyal is megnehezíteni majd. HSPU-ból ment a legutóbb 7 (+10 kilóval 1), most a fókuszt átteszem kicsit a szalagos fej fölé nyomásra, hogy felpakoljak némi izmot meg erőt. -
emiki6
veterán
Köszi srácok!
Amúgy kíváncsi lennék hogy sikerült megállapítaniuk a kg-okat, mert ha egyforma vastag, mondjuk a narancs meg a piros, akkor a szélesség:kg arány meg kéne egyezzen, de nem ez van!
De amit akartam kiderült, nekem a legnagyobb a narancsnak felel meg, pirost és feketét kell majd még szerezzek.
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15633 üzenetére
Csak ha fenntarthatóság, akkor jobb, ha lefelejted az import dolgokat, amiket a világ másik feléről hoznak ide és az rendesen meg tudja csappantani a lehetőségeket.
Meg valami zsiradék kellene sütésre stb, de csak a kókusz zsír, pálmaolaj és az állati zsíroknak magas a telített zsírsav tartalma, így hőstabilak. Ha az ember környezetvédő, akkor marad a vaj, mangalicazsír, esetleg kacsa/libazsír.Szerencsére minket ezek az amcsi dokufilmek kevéssé érintenek, mert a termelést meg tudjuk oldani sokkal környezetkímélőbb módon és megtehetjük, hogy attól vásárolunk, aki számunkra tetsző módon gazdálkodik. Ha mindenki kevesebb, de tartásilag jobb minőségű húst vásárolna akkor sokkal jobb helyzetben lennénk. Bár a kapitalizmus esetünkben azt jelenti, hogy az tud minőségi élelmet vásárolni, aki jól keres, mindenki másnak ott az ipari hulladék. Én amúgy a rovarkészítményeket sem vetném meg, ha arra kellene szorítkozni. Meg amúgy az állat minden részét el kéne fogyasztani, egészségesebb is.
Ja és ha már itt vagyunk a testépítés és bármilyen erősport ilyen szempontból elég gáz, mert aki sokat mozog, az többet kell egyen és ha erősportot végez, akkor fehérjét is többet kell egyen.
Mégegy dolog, ha nem lenne dagadt ember a társadalomban, az azt jelentené, hogy a teljes élelmiszerfogyasztás a jelenleginél szerintem számottevő mértékben lenne kevesebb, mert nem fogyna annyi étel, nyilván nem is termelnének annyi ételt. -
emiki6
veterán
A decathlonos gumiszalagok közül melyik mennyire széles (mm)?
-
emiki6
veterán
válasz
anorche1 #15629 üzenetére
A) opció: megkeresed a tornász szabvány távolságot.
B) opció: vállszélesnél szélesebb valamivel, azaz efféle tartásban ne érinthesse a vállad. Vagy másképp: állásban, a kezeid magad mellett lógnak, felkarok párhuzamosak. A felkarok külső távolságát kell lemérni és hozzáadni mondjuk 10 centit. -
emiki6
veterán
válasz
-Solt- #15624 üzenetére
Ez amúgy jó alkalom pl légzésgyakorlásra, pl Buteyko. [link] Én is legutóbbi betegségem óta elkezdtem ezzel foglalkozni, azóta gyakorlom rendszeresen.
Illetve méregessetek CP-t (főleg ébredés után, nekem van egy stopper az ágyam mellett erre a célra). [link] Egy éve kb 30mp volt a CP-m, de azóta nem nagyon foglalkoztam légzéssel. Most betegség után 15-öt mértem napközben, azóta az ébredés utánit felhoztam 26-ra. 40 lenne a minimum, 60 a jó. Minden 10mp kb 1 órával csökkenti az alvásigényt, szóval megéri beletenni az időt.
Lakatos Péternek pl 60-as CP mellett, keto-n 5 óra elég volt asszem, bár őt ez pont zavarta, mert emiatt korábban kellett kelnie, mint a családjának.Egészség és teljesítményfokozás szemszögéből a Légzés ereje könyvet (angolul oxygen advantage) érdemes elolvasni (magaslati edzést szimuláló gyakorlatok is vannak benne), egészségjavítás céljából pedig a Gyógyító légzés könyvet.
Angol nyelven ez egy jó videó, magyarul Simkó Gábor csinált videót a Légzés erejéről.
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15617 üzenetére
Szüleim is a hét elején kapták meg ugyanazt (pedig az elején regisztráltak és 50+ évesek...). Apámnak csak fáj a helye, anyámnak olyasmi lehet, mint neked + egy napig elég szarul volt (láz + minden fáj).
Amúgy elég sok embernél feltűnően látszik a gyerekkori oltások helye, ami meglepő, hisz "csak egy tűszúrás", valószínű azokban az esetekbe is összeveszett az oltás a szervezettel.
-
emiki6
veterán
-
emiki6
veterán
Fáj / érzékeny valamelyikőtök térde? Itt egy videó: [link]
Én combhajlítóra olyat csinálok, hogy rövid híd, de habhenger a hát teteje alá. Hát teljes egészében enyhén domború, csípő végig teljesen nyújtott. Térd nyújtás és hajlítás. Opcionális, hogy a boka feszített e vagy sem. Ha a 2 lábas könnyű, akkor 1 lábbal. Ha egy lábbal könnyű, akkor jöhet a nordic / natural leg curl. (vagy lehet lejtős felületre tenni a habhengert, attól jól meg tud nehezedni, persze a sarkat rögzíteni kell, hogy ne csússzon el.) Végezhető gyűrűn is: [link] (itt a láb minél távolabb kerül a gyűrű felfüggesztésétől, annál nehezebb)
Tibialisra (vádli antagonista) nyilván építhetnék én is olyan szerkezetet, mint a videóban, de egyszerűbb sarokkal mondjuk lépcső élére állni és úgy boka nyújtást-hajlítást végezni. (lépcsőnél jobb, ha van egy vízszintes felölet, ami meredekre vált és annál a sarkat a vízszintes szélére tenni). -
emiki6
veterán
Egy kis front lever / mellső függőmérleg elmélkedés:
Nekem ugyan még nincs meg, most nem is foglalkozom vele, de az elméletet ismerem.
A klasszik progresszió, hogy zsugor, haladó zsugor, nyújtott csípő - hajlított térd - terpesz, előbbi csak zárt lábbal, nyújtott láb - terpesz, és végül a teljes FL.
Ez szép és jó, de a zsugor variációnak vajmi kevés köze van a teljes FL-hez, mert: A hát és derék domború, a csípő teljesen hajlított, ahogy a térd is, míg a teljes FL-hez mi kell? Nyújtott térd, csípő és kvázi egyenes hát.Az én tapasztalatom az, hogy csupán azzal, hogy meglett az excentrikus 1 kezes huzi, azzal a haladó zsugor és az egyik láb zsugor, másik nyújtott FL-is meglett, sőt még a nyújtott csípő - hajlított térd - terpesz variáció is majdnem, tehát sok esetben kizárólag az általános erőedzéssel a legkönnyebb FL variációk automatikusan meglesznek, (ahogy pl meglett a lábemelés rúdhoz gyakorlat is, úgy, hogy nem edzettem hasra, csak általános saját súlyos és kettlebelles erőedzést csináltam).
Olyan gyakorlatokat érdemes választani a FL elsajátításához, melyek hasonlóak hozzá: hát egyenes, csípő nyújtott. Az egyik legjobb állítólag az invertált függésből vízszintig engedés, megtartás majd vissza. Nyilván ezt nyújtott mindennel nagyon nehéz, sőt terpeszben, hajlított térddel se könnyű, talán részismétlésekkel lehet dolgozni vagy gumiszalaggal kikönnyíteni (a szalagot a csípő környékére kell tenni, nem belelépni).
Kiss Bencénél láttam azt, hogy húzódzkodás, de a test nem függőleges, hanem kissé döntött: [link] Erre kicserélni a sima húzódzkodást biztosan segít.
Előfeltétel, amit szerintem el kell érni mielőtt FL specifikus edzésbe kezdene az ember: Lábemelés rúdhoz, majd onnan invertált függésbe húzás (Bevallom erre sem edzettem, csak úgy meglett, szóval általános edzéssel elérhető, mászás lehet segített. De ha "gyorsan kell", akkor rá lehet edzeni erre is, pl zsugorban függésből invertált zsugorban függésbe emelés, rúdon invertált függés izometrikus tartása, negatívok stb.)Ami még hasznos lehet: Evezések, ice cream makers (az egyenes test miatt csak). Meg ez
-
emiki6
veterán
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15609 üzenetére
Fogalmam sincs mi. Szerintem túl sok "stressz" ért, mondhatni megfázhattam, szóval bármi lehetett, ami épp a szervezetemben jelen volt akkor. Mandulagyulladást lett, 1 hét volt, de még nem regenerálódott minden (orr és toroknyálkahártya könnyen kiszárad, vérzékeny). Szívesen teszteltetnék covidra, de nem ingyenes és felírattatni meg macera, szóval nem fog kiderülni.
Nem durva étvágytalanság, csak sacc/kb fele annyit tudok egy nap megenni, mint amúgy. -
emiki6
veterán
válasz
brownus #15607 üzenetére
Nem!
Aki hónapokig ivott napi 10-20g sót, az volt állandó ketón. Ott ennyi só nem olyan sok, mert nincs glikogén (vagy nincs annyi), ami kötné a vizet és sót, több sót veszít az ember, többet kell bevinni Ketón könnyű sóhiányossá válni, ami keto flu-t, és mellékvese kimerülés tüneteket okoz.
Én nem ketóztam. Tavaly nyár óta elkezdtem egyre több zsírt enni tejszín és vaj formájában, illetve ezzel együtt kevesebb ch-t ettem. Télen volt egy időszak, amikor LCHF kajáltam, de ettem szénhidrátot, amikor akartam. A keto hivatalosan a 70% zsír, 25% fehérje és 5% ch, amit én nem is törekedtem betartani, ahogy egy adott vérketonszint elérése sem volt cél.
De ez is csak egy időszak volt, ahogy minden. Most mások a célok, mások az eszközök és más dolgokkal kísérletezek.
Volt tápanyagtöltő időszakom, ami átfedett az LCHF-fel: tejszín, vaj, nyers tej, nyers szomori szürkemarhaA LCHF-et érdemes lehet évente elővenni pár hónapra, hogy a zsíranyagcseréjét is tornáztassa az ember. Metabolikus flexibilitás.
Illetve LCHF-en érdemes koleszterinszinteket mérni, (az értékeket beírni a cholesterolcode kalkulátorába kockázat elemzésre), nekem elszállt, mert "lean mass hyper responder" vagyok, ami jó, elég alacsony a kockázatom szív és érrendszeri nyavalyákra.Most sajnos a betegség óta nincs étvágyam, hiába edzek. Lehet még regenerálódnom kéne, talán még böjtöt is megpróbálni.
-
emiki6
veterán
válasz
brownus #15604 üzenetére
Túl sok kérdés egyszerre :D
A só nem elírás. Fontos tudni, hogy ketogén mellett volt ez. Szénhidrát alapon a só jobban megkötődik, nem kell annyi és ha hiany van, akkor gyorsabban rendeződhet.
Nekem pár hétig elég volt sok sót meginni, később volt, hogy megemelte a vérnyomásom, azóta csak ritkán iszok pluszba.Még a hosszan érlelt kemény sajtokat érdemes állítólag.
Vegaként talán a nyers tojássárgája ami jó nyersen a nyers és fermentált tejtermékek mellett.
Nyers tejet nem forraltam, attól "elromlik". Ismerek olyat, aki a tej több komponensére érzékeny, a nyers tej mégsem okoz neki gondot. Igen, valami tanyasi tejet érdemes, az ipari nem az igazi.Mostanában amúgy a nyerstejet, sok tejszínt elhagytam vagy visszavettem, mert "telítődtem", a nyers hús is hasonló sorsra jutott (sültből többet tudok megenni, több kalória). A low carb high fatről visszatértem szénhidrát alapúra. Most eszek kenyeret, tésztát is, ha olyan van.
Most a tömegnövelés a cél, szóval inkább eszek kevésbé egészségeset is, csak hogy tudjak többet enni. Mert minek szigorúnak lenni, ha nem zsírosodok el kb semmitől?185 cm magasan sok év utám végre sikerült átlépni a 70 kg-ot stabilan, erre nem lebetegedtem? Még nem mértem, de tuti visszafogytam a francba.
-
emiki6
veterán
válasz
-Solt- #15597 üzenetére
Az egylábast kvázi képtelenség egyenes háttal csinálni. Esetleg, ha teszel valamit a sarok alá és emelvényen csinálod, hogy a másik láb "lelóghasson", hogy a hajlékonyság hiánya ne zavarjon be.
A rosstraining.com oldalon a "never gymless" ebook most 1$, elég jó infók vannak benne, tudom itt mindenkinek ajánlani! Simán tekinthető saját testsúlyos edzés bibliának.
Illetve tervezek mégegy könyvet ajánlani, de arról többet kell írjak.
-
emiki6
veterán
válasz
-Solt- #15593 üzenetére
Ha csak hozzá kell edződni, akkor heteken belül elmúlik, ha viszont hiba, akkor hetek alatt aligha romlik sokat. Szóval teszteld le, ha gondolod. Nézd meg mi történik, ha csinálod 4-8 hétig.
De ha elbizonytalanodtál, akkor csinálhatod kisebb tartományban is. Vagy! -> split squat. Vagy hindu squat.
-
emiki6
veterán
válasz
Speeedfire #15588 üzenetére
Rámehetsz az egykezesre. Vagy fekvőzhetsz gumiszalaggal vagy gyűrűn. A lábdás is jó.
Csinálhatsz lassú fekvőt is pár hétig. 30mp le, 30mp fel, edzésenként 2-3 ismétlés.
Az egykezes amúgy lehet könnyebb, mint gondolnád, csak el kell hinni és jól kell csalni. Nem szép kivitelezésre (és a legszebb kivitelezésre) itt találsz példát: [The TRUTH about TRAINING - Ep.1 One Arm Push Ups] -
emiki6
veterán
válasz
Speeedfire #15584 üzenetére
Az asszem az irodista-nyugger változata a kondiparknak. Erőedzésre alkalmatlan, bár ha az van közel nézd meg van e használható eszköz. A vérmezőiben pl van tolódzkodó.
-
emiki6
veterán
válasz
Speeedfire #15581 üzenetére
-
emiki6
veterán
válasz
batagy #15577 üzenetére
Miért akarod kímélni? Egyetlen fontos dologra kell figyelni: ne úgy csináld, hogy fájjon. Bár ezzel a sima huzinál nem szokott probléma lenni.
Technikailag annyi a lényeg, hogy passzív lógásból valamennyire le-hátra kell húzni a lapockákat (a vállat), majd karhajlítás közben folyamatosan egyre lejjebb és hátra húzni.
Illetve variálj a fogásmóddal (alsó, felső, vegyes) és a fogásszélességgel. Egy edzésen belül többfét használj.
Ha megy a 10, akkor szerintem átmehetsz a szalag nélküli kontrolált leeresztésekre.
-
emiki6
veterán
Helyes ring false grip! [link]
-
emiki6
veterán
Találtam egy jó kis (angol nyelvű) csatornát. Itt a videósorozata arról, hogy hogyan tervezzünk edzést: [link]
-
emiki6
veterán
válasz
batagy #15560 üzenetére
Nálam 230 magasan van a rúd és felfele még minimum 1 méter van. Jól jött ki, a fejem éppen nem súrolja a plafont, ha a rúd fölé kerülök, mondjuk kicsit már "rémisztő", szokatlan fejjel 3,5 m magasan lenni.
Nálad én az ajtórésesbe szorítósra szavazom, ha jól meg tudod szorítani, hogy a markolat ne fordulhasson el. Illetve ha a fal felületéhez közel és magasra teszed, akkor a fal elé fel tudod majd húzni a fejed. Ha lejjebb teszed, akkor mehet középre is, úgy már a lábad befér és be fogod tudni akasztani, ha karod és a fejed is föléfér. (úgy érdemes belőni, hogy hajlított térdes passzív függésben ne érjen le a térd a talajra és el lehessen sétálni alatta.)
Ha a húzódzkodó fölé akarsz kerülni, akkor nem árt, ha a rúd előtt és mögött is van kb 1m hely. Tolódzkodásra inkább állvány vagy falra szerelhető tolódzkodó (esetleg bútor). Illetve gyűrű: ha egy 2x2 m-es tér közepére felfüggeszted a gyűrűt, akkor kb minden kívánatos erőelemet lehetőséged lesz megcsinálni.+ gyűrűt minél magasabbra függeszted, annál jobb. Nálam a huzirúdon van, 230 magasan, amit kevésnek érzek, mert a gyűrű és a rúd között kell legyen annyi, hogy támaszban nem bucizzam le a rudat és akkor a függés már csak L-sit jellegű függésben lehetséges: muscle uphoz nem ideális).
A 185 magasságomhoz jó lenne a gyűrűt legalább 3 m magasra rögzíteni, ideális esetben akár 4 méterre (220 magasan kéne legyen a gyűrű, hogy a false gripbe kerülés még ne legyen szerencsétlenkedés, így utólag a rudat is kb olyan magasra tenném, szintén a false grip miatt, kevés előnye, több hátránya van, ha aktív lógásban nem ér le az ember lába).
Szerk: a felfúrós rudat én inkább nem fordítanám meg. -
emiki6
veterán
válasz
DopeBob #15558 üzenetére
Gyűrűn nem gondolkoztál? Persze csak ha jó a plafon.
Én ilyet gyártattam lakatossal:
Ha mégegy pár konzolt csináltatsz, akkor derékmagasságba is tehető tolódzkodáshoz. Én gyűrűt tettem rá.
Persze csak ha van folyosód, 2 méternél kezd lenni szerintem a maximális hossz a rúdnak. De tehető szoba sarkába is (akkor 45 fokos konzolok kellenek nyilván). -
emiki6
veterán
válasz
ß3NC33 #15555 üzenetére
Rendkívül hasznos. Nekem is mondták annó, hogy el kell menni edzőhöz, mert sokat ad, de szerintem eljárni mondjuk egy évig vagy akárcsak pár hónapig csoportos edzésre sokkal jobb, mint párszor személyi edzésre, noha utóbbihoz nem volt szerencsém. Biztos jó, de nem éri meg szerintem.
Mondjuk heti egy csoportos edzés 1-2 hónapig tök megéri. Az omában volt heti 1 edzés havi 8k. Aztán lehet többre menni ha van keret vagy kérni az edzőtől programot, ami a csoportos mellett, otthon végezhető. Sokkal jobb 1 évig heti 1x edzeni, mint 2 hónapig heti 5x, aztán abbahagyni, újrakezdeni, abbahagyni... időpazarlás. -
emiki6
veterán
😱 10 YEARS CALISTHENICS TRANSFORMATION 😱 - From WEAK👎...To STRONGEST!!!💪
Nos, nagyobb füllentés az, hogy "gyengétől", mint az, hogy "a legerősebbig", ugyanis ő már gyengén is erős volt.
100 p a videó, viszont tudom ajánlani.Azért szeretem ezt az ürgét, mert annak ellenére, hogy egy számomra elérhetetlen szinten mozog, mégsem elveszi a kedvem sokakkal ellentétben, hanem rendkívüli módon inspirál, talán pont azért mert ekkora a különbség. Talán azért, mert nem csak a fényesre csiszolt gyakorlatokat látni, mint egy versenyen, hanem a ronda próbálkozásokat is. Azt is szeretem benne, hogy nem áll meg a létező gyakorlatoknál, hanem újakat talál ki. Személyes kedvencem az Omni-king pull, amit mikor először láttam nem fogott meg, nemrég viszont nagyon megtetszett, kedvenc lett (talán életcél is? Kit tudja, talán van esélyem eljutni oda), amúgy az Ares is elég menő.
Azzal, hogy megmutatta, hogy meg lehet csinálni lehetetlen dolgokat, azzal velem is elhitette, hogy én is talán többre vagyok képes, mint gondoltam a sok év tötyögése miatt. Abban, hogy fejlődök ennek számottevő szerepe volt. A fizikai erő mellett nagyon fontos a lelki erő is, mert ha kevés, akkor a fizikait is lelimitálja.
így visszagondolova kb 6 évig voltam kezdő és kb 1 éve kezdtem lebontani a "kezdő mentalitást", amit a fejlődésem feltételének érzek. Tény továbbá, hogy nem csak a kezdő mentalitás miatt voltam 6 évig kezdő, hanem tényleg kellett az az idő, hogy rendeződjön az edzésem és megtörténjen az alapozás. Talán ha az elejétől csoportos edzésre jártam volna, akkor pár évvel előrébb lennék vagy máshol, de számít ez? -
emiki6
veterán
válasz
proof88 #15552 üzenetére
Kevés, vigyél be több sót. 1 ek sót fel kell oldani 5-8 cl vízben és kaja után meginni, sok folyadékot nem inni mellé. Ezt lehet több étkezéshez is. Nekem eleinte kifejezetten jól esett, biztos sóhiányom volt. Ha már nem tudod meginni, az jelzi, hogy elég nátrium van a szervezetben.
Kalcium elvileg szinte mindenben van, így bármit eszel elég kell legyen. -
emiki6
veterán
válasz
batagy #15550 üzenetére
Szabó Gál Bencétől azt hallottam a legtöbbet tápkieg témában (ő a gal atyja).
Bcaa-ból csak leucint érdemes. Elvileg 3-4 óránként érdemes fehérjedúsan enni, ha az izomfejlesztés a cél, ha a fehérjedússág nem teljesül, akkor 20g tejsavófehérje is jó (egyszerre több felesleges). Ezeken felül a leucinnak esetleg akkor lehet haszna, ha edzés közben iszogatod, bár nem olyan kellemes, keserű és kellemetlen szagú.Az L-karnitin jó lehet a zsírégetés fokozásához.
A glutamin alapvetően a bélfal regenerálására jó, ami javíthatja a tápanyagfelszívást, ezáltal az izomépítést. Van akinek az izomfáradását is kitolja, ha edzés előtt szedi.
NO (nitrogén-monoxid) fokozásra szokták az arginint vagy ami még jobb, a citrullint. Az NO értágító, így kitartóbbá tesz, kitolja a savasodást. Viszont volt akinek semmit nem ert, hanem a glutamin okozott ilyet.
A magas nitrát és nitrittartalmú zöldségek-zöldséglevek fogyasztása is NO szintet növel (meg az orrlégzés, napfény stb).A cla-t nem vágom.
Alapvetően ezek úri hóbortok.
Én amit javaslok: kreatin, d-vit (5-10e NE), k-vit (gal k komplex forte pl), iherbről life extension two per day multiból napi 1-2, magnéziumból napi 200-500 mg laktátból (gal) vagy malátból (iherbről KAL), káliumot mondjuk a yiya izotóniás italporából. Ja meg máj, heti legalább 1x.
Érdemes minél több kollagént enni (bőr, csontleves, kocsonya, körömpörkölt stb), ha nem sikerül, akkor kollagénpeptidet érdemes inni (edzés előtt 0,5-1 órával kifejezetten, mert az inaknak jó), azt a stillmass-nél szoktam venni.A sópótlásra is érdemes figyelni, ha 140 alatt van a vér nátrium, akkor kifejezetten. Van akinek hónapokig kellett 10-20g sótt pluszban meginnia, hogy normális szintet érjen el.
Illetve én most azt a nutrihacket használom, hogy tatárt eszem. (Bio húsból érdemes, nem daráltat, hanem fogyasztás előtt apróra vágva. Jobb a friss, mint a fagyasztott. A húst tárolni fedetlenül kell hűtőben, levet leöntve, kb naponta megfordítva és nem szabad megmosni.) Én szomori borju felsálat szoktam venni, mert relatív olcsó. Az ipari hús kerülendő. Amúgy is.
A nyers hús előnye, hogy a hőkezelés nem cseszi szét az enzimeket, fehérjéket. Jó feherje, kreatin, magnézium és glutaminforrás, azokat ki is tudja váltani. A sültben pl a kreatin megcsappan, a taurin, glutamin mintha eltűnne, a magnézium is "elromlik", az enzimeknek annyi, AGE-k képződnek, a fehérjék kicsapódnak, termikus reakciók játszódnak le stb. Persze ettől még eszek sültet is, főttet is, de napi 1 nyers szokott lenni, mert van ami "csak abban van". Nyers tejet is iszok, heti kb 2 litert. (Érdekes amúgy, sok tejérzékenynek a nyers tej nem okoz semmit.)
-
emiki6
veterán
válasz
emiki6 #15448 üzenetére
Közben amúgy írogattam Áronnak, aki írta az Önerőből-t és megbarátkoztam vele, rokonlélek. Kicsit tolnám a szekerét, mert úgy gondolom, hogy jó az amit csinál, nekem sokat adott.
Nemrég megjelent a könyvének egy újragondolt verziója, az Edzés önerőből, amit még ugyan nem olvastam, de úgy tudom, hogy az edzéspszichológiát, edzéstörténetet stb leredukálta, talán kevésbé célja, hogy meggyőzzön az edzésről, inkább útmutatót ad: mit, hogyan. Olcsóbb is lett. De azt mondta, hogy tervben van egy olyan rész is, ami inkább önfejlesztés témájú, engem inkább az fog érdekelni.
Az új könyvével együtt elindított egy videoblogot is, ami bár nem túl népszerű, de szerintem nagyon jókat mond, érdemes követni. Szeretném felhívni rá a figyelmet.
Itt van pl ez: STÁTUSZ TEHETSÉG ÉS SZERENCSE NÉLKÜL 1. RÉSZ
Már korábban említette nekem a muscle uppal kapcsolatban, hogy a MU valójában egy "lelki gyakorlat". Azóta párszor eszembe jutott és gondolkoztam rajta, nagyon igaza van ás tök jó ez a megközelítés. A muscle up nem egy "hasznos" dolog. Erőfejlesztésre pl nem a legalkalmasabb, mert technikai gyakorlat, szerintem kicsit olyan, mint egy zsákutca, mert eléred és aztán annyi, nem igazán nyit meg új utakat. Mire jó a muscle up valójában? Menő. Ki ne akarna muscleupot csinálni, aki látott már olyat? Visszautalva a linkelt videóra: Mi tehát a MU amellett, hogy egy lelki gyakorlat? Státusszimbólum. Érdemes elgondolkozni a jelenségen: Van egy áhított vagy már elért gyakorlat, egy cél. Mi jelent neked az a gyakorlat lelkileg? Szerintem érdekes gondolat. Valahol mind azért kezdtük el, azért edzünk, hogy olyanok legyünk, mint aki edz és hogy bezsebeljünk gyakorlatokat, erőt vagy kinézetet. Ezekt lehet státusznak is nevezni. -
emiki6
veterán
Egy kis lélekemelés:
A békés harcos útja (film) -
emiki6
veterán
Aki nem tudja, hogy mit eddzen és hogy, annak:
Saját testsúlyos edzésprogram by Confidence and Power: [link] -
emiki6
veterán
válasz
ß3NC33 #15540 üzenetére
Persze, sikerült arra a szintre emelnem az edzést, hogy az életem szerves része legyen. Most mondjuk épp megritkult az edzés, de ez alapvetően nem gond. Illetve az is lényeges, hogy már tudom, hogy a saját testsúlyos edzés a számomra legkedvesebb edzésforma, ez egy az erőedzéseimnek mindig szerves része lesz.
Most a nagy húde, hogy egykezes huziból tudok csinálni tört ismétlés. 90-100 foktól kb 60 fokig tudok húzni oldalanként egyet. Illetve nemrég rápróbáltam az egykezes fekvőre és sikerült egy ronda ismétlés, az se olyan rossz dolog.
Az első hozzászólásomat ide 2013-12-06-án írtam, nem sokkal azelőtt kezdtem edzeni, szóval kb 7 éve edzek.
-
emiki6
veterán
válasz
ß3NC33 #15538 üzenetére
Bellel az a jani, aki Beasttel nyomja.
Heti 2 edzés amúgy meglepő módon elég, egyre több helyről hallom ezt. Persze nem mindegy hova jár az ember. Crossfit és crossfit között is a különbség ég és föld, mert lehet jól és nagyon szarul is csinálni.
Jó lenne feléleszteni a topikot, csak nehéz. Miről lehetne beszélgetni?
Talán néha leírhatnák a résztvevők, hogy hol tartanak, mik vannak tervben, mik a kételyeik, új kedvencek stbstb. Azt sem tudjuk hány ember követi a topikot és miért -
emiki6
veterán
Érdekesség: egykezes huzira edzek, front leverre nem, mégis meglett az egy lábas FL.
Alapozni kell gyerekek, alapozni!
A lábemelés rúdhoz is csak úgy meg lett, mint az általános edzés mellékhatása.
Jó, azért fogok specifikus FL edzést is csinálni, de érdekes meddig el lehet jutni általános erőedzéssel és sok skill-t csak úgy kisujjból kirázza az ember anélkül, hogy ráedzett volna.
Persze azért nem kell irigykedni, 7 éve edzek, szóval illik már elérnem ezt azt. A yt tele van "transformation" videókkal, ahol fiatal srácok 2 év alatt kipattintják magukat és haladó gyakorlatokat lobogtatnak. Ne higgyétek, hogy az a normális és azt, hogyha te 2 év alatt csak lófaszt érsz el, akkor szar vagy. Valójában a legtöbb embernek ez sokkal nehezebb. Legyetek büszkék, hogy ti edzetek, mert a lakosság nagy része zokni.
Tartsatok ki eddzetek, a valódi cél úgy is az, hogy az általános életminőség javuljon, ne romoljon öregkorra számottevően. Minden egyéb eredmény csak jutalom. -
-
emiki6
veterán
Mi újság, emberek?
-
emiki6
veterán
-
emiki6
veterán
Íme az izonláz valódi oka: [link]
Spoiler: nem az izomsérülés az ok, hanem az idegek sérülése. -
emiki6
veterán
válasz
Fred23 #15521 üzenetére
Nem kell egy percig lógni törcsiről, elég, ha 1 kézzel pár másodpercig nem esel le róla.
Ugye? Én is szenvedek a tökély huzival. Azt találtam ki, hogy gumiszalagot akasztok magasra (vagy átdobom huzirúdon) és az abba akasztott seprűnyéllel próbálok ráérezni a PPU felső végtartományára. Nehéz. De valószínű hamar fel fogom tudni hozni értékelhető szintre. Remélem. Onnan már csak be kell gyakorolni.
Az is ötlet még (ha már jobb a szint), hogy fel kell húzódzkodni lockoffig és onnan áthomorítani a ppu felső pontjába aztán vissza vagy lassan leeresztés és repeat. -
emiki6
veterán
válasz
Fred23 #15519 üzenetére
Lehet le-föl is mászkálni. Bár egyelőre nekem még nehéz, mert nem szoktam gyakorolni, lehet még nem is fogom, annyi minden más van... Most épp a fentebb linkelt tökéletes huzit akarom elsajátítani (ajánlom neked is, ha a huzi már szuper), illetve préselést fejleszteni.
Otthoni mászófal szerintem nem szükséges, inkább hangboard. -
emiki6
veterán
Lógás:
http://www.idoportal.com/blog/hanging
http://www.idoportal.com/blog/hangingfaq
http://www.idoportal.com/blog/morehang
http://www.idoportal.com/blog/onearmhang
http://www.idoportal.com/blog/integhang
A tökéletes huzi: [video] [fb post]
A tökéletes huziról videók: CaliMove, Artem, [link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude 7420 - i7-1185G7 I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" 4K I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo X1 Yoga 3rd - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I W11 I CAM I Garancia!
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest